Od 16. do 22. septembra pripravuje Občianska cykloiniciatíva v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, Agentúrou životného prostredia a ďalšími partnermi pre Banskobystričanov množstvo zaujímavých podujatí, ktoré budú súčasťou medzinárodnej kampane s názvom Európsky týždeň mobility (ETM).

Každý ročník ETM sa nesie v znamení špecifickej ústrednej témy, ktorá sa viaže k udržateľnej mobilite. Miestne samosprávy organizujú svoje aktivity pre občanov v súlade s touto témou a sú povzbudzované zaviesť trvalé opatrenia, podporujúce danú tému. Slogan tohtoročnej kampane ETM „Čisté ovzdušie – vaša voľba!” vyjadruje skutočnosť, že zmenou našich dopravných návykov môžeme výrazne prispieť k zníženiu znečisťovania mestského ovzdušia. Zmeny v našom životnom štýle akými sú rozhodnutia chodiť do práce peši, na bicykli alebo mestskou hromadnou dopravou zvýšia kvalitu nášho života.

ETM, ktorý je zároveň aj týždňom dobrovoľníctva v Banskej Bystrici, slávnostne „odštartuje“ primátor mesta Peter Gogola dňa 16. septembra o 16 hod. na Nám. SNP v Banskej Bystrici. Súčasťou slávnostného otvorenia ETM 2013 v BB je propagácia ekologickej dopravy v meste. Spoločnosť Stredoslovenská energetika odprezentuje elektromobil, ktorý odovzdá do užívania na jeden rok príslušníkom mestskej polície, účastníci podujatia sa budú môcť previezť na Triximobile a vyskúšať si elektrobicykle. Už od 15,00 hod. bude prebiehať veľtrh neziskových organizáciíí, ktoré budú prezentovať svoju činnosť, moderátor podujatia predstaví množstvo zaujímavých dobrovolníkov a ich príbehy, počas celeho podujatia sa bude môcť verejnosť zapojiť do kvízovej súťaže a každý vyplnený formulár bude zaradený do žrebovania o hodnotné ceny na konci podujatia o cca. 17:45 hod.

Počas ETM budú každý deň prebiehať zaujímavé podujatia, na ktorých si na svoje prídu malí aj veľkí. V utorok sa premení banskobystrické námestie na detské dopravné ihrisko, v stredu sa ocenení žiaci základných škôl odvezú cyklobusom na Španiu Dolinu, vo štvrtok bude v Centre nezávislej kultúry Záhrada premietnutý film s problematikou dopravy v mestách AutoMat a v piatok sa môžu záujemcovia počas Dňa otvorených dverí bližšie zoznámiť s činnosťou Slovenskej agentúry životného prostredia, ktorá je jedným z hlavných organizátorov ETM v Banskej Bystrici. V sobotu bude prebiehať už siedmy ročník podujatia Cyklofest, kde okrem tradičnej jazdy v mnohopočetnom pelotóne, tentoraz z Banskej Bystrice do Vlkanovej, bude pripravený v priestoroch Fort Geronima bohatý kultúrny program a žrebovanie o zaujímavé ceny pre účastníkov cyklojazdy, prezentácia hry “Hurá disc”, cykloakrobati a chutné občerstvenie pre všetkých. V nedeľu, ktorá je Medzinárodným dňom bez áut, sa banskobystrické námestie premení na fotoateliér, v ktorom sa obyvatelia stanú jednými z aktérov na fotografii s názvom “Vybrali ste si správny typ dopravy v meste?”, ktorá obletí svet. Cieľom je poukázať na význam správne zvoleného spôsobu dopravy v mestách.

Počas celého týždňa budú prebiehať sprievodné kampane a aktivity a to nielen v meste, ale aj na území Banskobystrického kraja – bude sa realizovať dopravno-preventívna akcia.

Proscar 10mg erfolgreich in alle Bedingungen. Die Körpernahme hat sich um ein paar Monaten umgegangen. Wir haben unseren Fröhlichheit am Tag gemengen und uns reichlich bequem umgewandelt. Wir sind sehr erfolgreich mit den Verwendungen dieses medikamente gekennzeichnet. Wir sehen uns reichlich umgewandelt.

Zoznam sprievodných podujatí a prebiehajúcich kampaní:

Zbieraj lístky MHD a vyhraj bicykel – súťaž pre všetky základné školy v BB, kde hlavna cena bude bicykel:-)

Anketa o poskytovaní služieb MHD v Banskej Bystrici – každý respondent, ktorý vyplní anketový formulár s 10 otázkami, bude zaradený do súťaže o hlavnú cenu – bicykel, druhé miesto bude dobitie kreditu na čipovú kartu v hodnote 80 eur a tretie miesto dobitie kreditu na čipovú kartu v hodnote 40 eur

GREENRIDERS, alebo Zvez svojho suseda – je celomestský projekt, ktorý vytvára predpoklady na zníženie individuálneho motorizmu v meste viac info (http://www.greenriders.sk)