Európsky týždeň mobility 2020

  1. Domov
  2. Novinky
  3. Európsky týždeň mobility
  4. Európsky týždeň mobility 2020

Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica v spolupráci s Mestom Banská Bystrica a ďalšími partnermi pripravili aj tento rok množstvo podujatí v rámci kampane Európsky týždeň mobility, ktorých hlavným cieľom je upriamiť pozornosť na kvalitu pohybu obyvateľov po meste. Počet motorových vozidiel v meste sa každoročne zvyšuje, čím sa zvyšuje aj miera znečistenia ovzdušia a zhoršuje kvalita života obyvateľov. Pripravené podujatia budú motivovať obyvateľov, ale aj kompetentných a ľudí zodpovedných za plánovanie dopravy v meste, aby prehodnotili doterajšie dopravné návyky a prístupy k plánovaniu dopravy v meste.

súťaž MHD v BB16.9. začína súťaž “Cestujte verejnou osobnou dopravou a vyhrávajte”, ktorá  potrvá až do 15. októbra. Zapojiť sa môže každý, kto si nabije čipovú kartu min. 10-eurovým kreditom, alebo si zriadi úplne novú a nabije si na ňu kredit za min. 10-eur. S potvrdenkou je potrebné navštíviť Turisticko-informačné centrum na autobusovej stanici, vypísať žrebovací lístok a už len čakať na deň žrebovania (19.10.2020).

Ekomerač, 16. 9. – 22. 9., ESC – Slovenská agentúra životného prostredia predstaví jedinečný interaktívny samoobslužný model Zeme – EKOMERAČ, prostredníctvom ktorého si budú môcť záujemcovia odmerať svoju ekologickú stopu.  Ide o metódu merajúcu vplyv ľudských aktivít na planétu Zem prostredníctvom plochy zemského povrchu, na ktorú si nárokujeme svojimi každodennými aktivitami a konzumným životným štýlom.

Cyklotrasa vs budúca cyklotrasa, 18. 9., 20:00 hod. štart na Námestí SNP – Večerná cyklojazda je určená malým aj veľkým cyklistom, ktorí spoločne vyštartujú do ulíc Banskej Bystrice. Účastníci cyklojazdy budú mať možnosť zažiť večerné bicyklovanie z Námestia SNP po Podlavickej cyklotrase a späť. Po spoločnej fotografii pri Štadióne SNP malí cyklisti jazdu ukončia, a tí skúsení budú môcť pokračovať v smere do Radvane. Účastníci cyklojazdy tak budú mať možnosť zažiť bicyklovanie po kvalitnej cyklotrase a porovnať to s jazdou po komunikáciách, kde je vybudovanie cyklotrasy len plánované. POPIS TRASY

Padli, aby sme my žili,  19. 9., 10:00 hod. zraz na Námestí SNP -Pri príležitosti 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny vás pozývame na cyklopotulky, ktoré budú spojené so zastávkami pri vojnových pamätníkoch v Majeri, Kremničke a Badíne. Príďte na bicykloch, urobte niečo pre svoje zdravie a zároveň si vychutnajte výklad nielen o vojenskej histórii.

Cyklobus zadarmo – 19. 9. – 20. 9.  – Spoločný projekt OOCR Stredné Slovensko a mesta Banská Bystrica sa teší veľkej obľube od samého začiatku. Cyklistom pomáha spoznávať náročnejšie či ťažšie prístupné cyklotrasy. Cyklobusom sa aj tento rok môžete bezplatne previezť do obľúbených destinácií v okolí Banskej Bystrice. Bezplatné cestovné platí na všetky trasy počas celého víkendu. Nezmenené ostáva nástupné miesto – odchod cyklobusu bude vždy zo Strieborného námestia. Počas víkendu sa tak môžete odviesť na Donovaly, Malý Šturec, Šachtičky, Hrochoť – Kyslinky a Chatu nad Tajovom.

Raňajky/olovrant pre cyklistov, 22. 9. -Aký by to bol Európsky týždeň mobility bez každoročných pestrých raňajok a olovrantu pre všetkých tých, ktorí ráno nasadajú na bicykle, aby sa dostali do práce či školy? Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica bude podávať raňajky od 6:00 hod. do 9:00 hod. na Dolnej ulici oproti Allianz poisťovni a olovrant od 14:30 do 17:00 hod. pri SC Point.

Deň bez áut 2020 v BBDeň bez áut, 22. 9. – Európsky týždeň mobility vyvrcholí v Banskej Bystrici aktivitou “Deň bez áut – ulica, akú chceme”. Od 10:00 hod. do 18:00 hod. budú môcť Banskobystričania vidieť a zažiť, ako by v budúcnosti mohla vyzerať plánovaná pešia zóna pred SC Point na Námestí H. Vajanského. Deň bez áut privíta záujemcov v relax zóne s hernými konzolami, zelenej osvetovej zóne a športovej zóne s detským dopravným ihriskom. Každý, kto na mieste vyplní anketový lístok na tému mobilita v meste, sa dostane do žrebovania o hodnotné ceny.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú emailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu