Vyhodnotenie DPNB 2021 v Banskej Bystrici

  1. Domov
  2. Novinky
  3. Vyhodnotenie DPNB 2021 v Banskej Bystrici

Jubilejný 10. ročník kampane Do práce na bicykli v Banskej Bystrici sa opäť odohral v čase pandémie. Po vlaňajšom septembri sme tento rok zvolili za súťažný mesiac jún a spravili sme dobre – nielen že sa epidemická situácia s blížiacim sa letom výrazne zlepšila, ale súťažiacich sprevádzalo jedno z najlepších počasí v histórii kampane. Jún bol skrátka po všetkých stránkach dokonalý a odrazilo sa to aj na opätovnom náraste počtu účastníkov a tímov.

Vzhľadom na neskoršie konanie súťažnej časti kampane sa aj jej vyhodnotenie posunulo do letných mesiacov. Predpokladali sme, že vyhodnotenie spojíme s podujatiami počas Európskeho týždňa mobility, ktorý sme spolu s Mestom Banská Bystrica pripravovali. Žiaľ, aj tieto boli na poslednú chvíľu zrušené, aj pre nariadenia vydané v súvislosti s pandémiou.

Napokon sme sa rozhodli, že vyhodnotenie zrealizujeme v čase rozdávania darčekov a bilancovania roka – online formou a so všetkými potrebnými opatreniami, ktoré si doba vyžaduje. Zvolili sme tiež netradičné ocenenia vyžrebovaných víťazov, ktorých sme okrem vecných cien odmenili aj poukážkami. Hlavnú výhru namiesto tradičného bicykla obstarala poukážka v hodnote až 300 eur.

A ako kampaň DPNB 2021 v Banskej Bystrici dopadla? Zúčastnilo sa jej až 135 tímov a 403 účastníkov, ktorí počas júna naťahali na bicykloch 46 571 kilometrov počas 6713 jázd. Spolu s chodcami a používateľmi verejnej dopravy usporili v porovnaní s cestou autom až 14 106 kilogramov CO2. Toto množstvo CO2 by počas jedného roka spotrebovalo až 1410 stromov, ktoré tak súťažiaci symbolicky v meste vysadili.

Do žrebovania o vecné ceny a poukážky boli zaradení všetci súťažiaci, ktorí počas júna absolvovali aspoň 29 jázd na bicykloch alebo najazdili minimálne 500 km. Túto podmienku splnilo 128 súťažiacich, z ktorých sme vyžrebovali 10 výhercov.

Vecné ceny:
10. miesto – Ľubomír Ludha
9. miesto – Tomáš Blaho
8. miesto – Martin Siman
7. miesto – Martin Strečok
6. miesto – Michal Štúber
5. miesto – Marcela Buzalková
4. miesto – Lukáš Jeziorski

Poukážky:
3. miesto – 75 eur – Igor Dobrík
2. miesto – 150 eur – Tomáš Peťko
1. miesto – 300 eur – Ľubica Paločková

 

Ocenenie získavajú aj dva víťazné tímy, ktoré v tomto roku odjazdili do práce najviac kilometrov a jázd. V prvom prípade zvíťazil tím BURNING WHEELS s 2 560 odjazdenými kilometrami. Veľkú poklonu si zaslúžia aj Poštové holuby s 2 332 km a horuce kolesa s 1 620 km. V počte jázd dominovali práve horuce kolesa, ktoré ich počas júna naťahali až 184. S väčším odstupom sa na druhom mieste umiestnili Anjapeja (154 jázd) a bronzoví BURNING WHEELS (153 jázd). Členovia dvoch víťazných tímov získajú vecné ceny a 4 x 15-eurovú poukážku do e-shopu Terrabike.

 

 

Spomedzi jednotlivcov sa v najazdených kilometroch najviac „hecol“ Andy Palečka z Poštových holubov s 1 188 kilometrami, nasledovaný tímovým kolegom Rastislavom Lietavom s rovnou tisíckou odjazdených kilometrov a Jakubom z tímu ViBa BB, ktorý naťahal 911 kilometrov. V počte jázd sa na prvé miesto vyšvihol Ladislav Stulajter s 48 cestami do práce a z práce, nasledovaný hneď piatimi súťažiacimi so 46 jazdami. Boli to: Zdenko (ViBa BB) a kompletný tím horúcich kolies – lukas filadelfi, adrian murgas, jaroslav murgas a martina murgasova. Rovnako ako pri tímoch, aj absolútni víťazi týchto dvoch kategórií získavajú poukážku a vecné ceny.

Výhercom srdečne gratulujeme a budeme ich kontaktovať e-mailom alebo telefonicky. 🙂

Žrebovanie poukážok
Žrebovanie vecných cien

Na záver by sme chceli všetkým súťažiacim úprimne poďakovať za účasť v 10. edícii bystrickej kampane Do práce na bicykli. Stále je potrebné zdôrazňovať, že silnejšia spoločenská požiadavka znamená silnejšiu motiváciu kompetentných napĺňať ju. Veríme preto, že s pribúdajúcou infraštruktúrou bude jazda na bicykli po našom meste postupne bezpečnejšia a príjemnejšia, čo sa prejaví aj na zvyšovaní počtu cyklistov v uliciach Banskej Bystrice.

Budúci rok v júni sa vidíme na štarte kampane Do práce na bicykli 2022, tešíme sa na vás!

Veselé Vianoce a šťastný Nový rok. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú emailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu